Krótki raport z powrotu do życia

Upłynął miesiąc od mojej notki, pierwszej od ponad 3 lat, opisującej przyczyny takiego stanu rzeczy i powody długiego milczenia.

Od tego czasu udało się pozałatwiać wiele spraw istotnych dla przeorganizowania życia po śmierci mamy, którą opiekowałam się przez ostatnie lata, a co spowodowało prawie 9-letnią przerwę w pracy zawodowej (ostatnia moja praca w Amazon na Bielanach Wrocławskich, poprzez firmę Randstad zakończyła się z końcem marca 2015 roku).

Lista spraw, które udało się załatwić:

1. Badania okulistyczne i medycyny pracy, potrzebne do wyrobienia nowego prawa jazdy (poprzednie utraciło ważność w maju ubiegłego roku, co przegapiłem). Nowe prawko ważne do lutego 2034 roku odebrałem w ubiegły piątek! Przy okazji nowe okulary lekko wzmocnione, również już zrealizowane.

2. Zakup starego ale dobrze utrzymanego samochodu AUDI A4 kombi rocznik 2000, od zaprzyjaźnionego mechanika, który naprawiał od 27 lat wszystkie samochody jakie posiadała moja rodzina.

3. Sprawy związane ze spadkiem utknęły chwilowo w lokalnym Urzędzie Skarbowym, którego biurokracja blokuje sporządzenie Działu Spadku (chociaż po interwencji telefonicznej udało się odrobinę przyspieszyć formalności i w poniedziałek złożyliśmy z siostrami wniosek o zaświadczenie o zwolnieniu z podatku od spadków - które jest nam potrzebne aby zakończyć sprawy u Notariusza).

4. Zbliżam się do końca uprzątnięcia pokoju zajmowanego przez mamę przez ostatnie kilkadziesiąt lat jej życia. Mam nadzieję że po Wielkanocy uda się domknąć wszystkie te sprawy całkowicie. To tyle, dziękuję za wszelkie słowa zachęty i wsparcia.

W sprawie poszukiwania nowego zajęcia na razie cisza i brak postępów, wszystkie złożone CV na razie bez odzewu. Ukończenie 60 lat robi swoje. Jakaś ciekawa opcja pracy w Holandii się wprawdzie pojawiła, ale trzeba być tam na miejscu już zakwaterowanym, a na to potrzeba kasy - i tutaj powracamy do zatoru biurokracji US...

tagi: praca  wspomnienia  powrót do życia  reorganizacja  benek  prywatne życie  zadania  postępy

8 marca 2024 08:20